Zadnje teme
» Prodajem sadnice: Paulovnije (Elongat), kupine (Loh Nes), ma
Čet Avg 03 2017, 20:03 od benson

» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Identifikacia kaktusa i sukulenata

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 3 od 3]

51patuljak Re: Identifikacia kaktusa i sukulenata taj Ned Okt 24 2010, 20:31

BURKO

aktivni član
aktivni član
Ups, sad tek vidim da sam na krivi forum postavila pitanje i slike za identifikaciju.
Budući da s lakoćom prepoznajete sukulente i kaktuse nadam se da će tako biti i s mojim anonimusima.
Magrit lijepe si ti biljke Very Happy

pozdrav Very Happy

52patuljak Re: Identifikacia kaktusa i sukulenata taj Pon Okt 25 2010, 07:39

Magrit

Novi član
Novi član
Bubamarac, hvala i na dobrodoslici i na pomoci Smile

Sada mogu malo detaljnije da citam o ovim vrstama.

Evo malo vece srednje slike.

53patuljak Re: Identifikacia kaktusa i sukulenata taj Pet Jun 03 2011, 14:04

freaky

aktivni član
aktivni član
Evo i mojih nepoznatih....koja je ova prva biljka? Kupila sam nju nedavno na jednom sajmu cvijeca,ali eto stigla je bez imena i ako imate kakav savjet kako se brinuti o njoj?
Zasad dobro napreduje,ova lijeva grancica njoj se gotovo objesila od duzine,neznam dali da nju presadim ili je to za nju normalno,valjda se nece prelomiti od tezine....

a ovog "kralja terase" sam nasljedila od svekrve,zaista nije zahtjevan,i po ljetu i zimi je na tom mjestu na terasi,prehranim ga jednom godisnje ako se sjetim Embarassed ali sad mi se vec cini da mu je ova posuda premalena,a nemam ideju kako ga presaditi jer ima postene bodlje...zeljezne rukavice?? molim vas savjet Smile moze i ime hehehe Smile

54patuljak Re: Identifikacia kaktusa i sukulenata taj Pet Jun 03 2011, 17:16

ružica

počasni član
počasni član
freaky ::Evo i mojih nepoznatih....koja je ova prva biljka? Kupila sam nju nedavno na jednom sajmu cvijeca,ali eto stigla je bez imena i ako imate kakav savjet kako se brinuti o njoj?
Zasad dobro napreduje,ova lijeva grancica njoj se gotovo objesila od duzine,neznam dali da nju presadim ili je to za nju normalno,valjda se nece prelomiti od tezine....

a ovog "kralja terase" sam nasljedila od svekrve,zaista nije zahtjevan,i po ljetu i zimi je na tom mjestu na terasi,prehranim ga jednom godisnje ako se sjetim Embarassed ali sad mi se vec cini da mu je ova posuda premalena,a nemam ideju kako ga presaditi jer ima postene bodlje...zeljezne rukavice?? molim vas savjet Smile moze i ime hehehe Smile

Prelijepo je....vaaauuuuu veildance veildance veildance veildance veildance veildance veildance

55patuljak Re: Identifikacia kaktusa i sukulenata taj Pet Jun 03 2011, 17:48

ema

počasni član
počasni član
Freaky, ovaj kaktus je opuntia imbricata. Inače je zimootporan.
Možeš ga presaditi pomoću stiropora. U svakom slučaju, treba ti neko pomoći u tome, mora Smile
Ili, napraviš omču od konopca, kao laso, omotaš ga i tako dižeš i pomjeraš. Opet, uz pomoć nekog drugog koji će obavljati onaj dio posla oko zemlje i saksije.
Ili sa četkama. To nisam probala, ali mi zvuči kao moguće Smile
Za kaktuse je najbolje presađivanje u rano proljeće, dok još spavaju. Mada može i tokom ljeta. S obzirom da je ovo kod tebe jaka biljka, možeš to učiniti i nakon cvjetanja.

56patuljak Re: Identifikacia kaktusa i sukulenata taj Sub Jun 04 2011, 14:10

freaky

aktivni član
aktivni član
Ruzice,prenijela sam tvoje komplimente mom kaktusu i kaze on: "Pa daj mi uslikaj onda i cvijet pa njoj pokazi" a ja ne budi lijena fotic u ruke i eto flower da ga jos malo pohvalim Smile

Ema,hvala ti na korisnim informacijama! Znaci to presađivanje ce biti prava mala radna akcija. Smile Ne znam dali mogu njega oblikovati po ogradi,sad je vec vislji od ograde,a kad ga presadim u vecu posudu znaci automatski ce biti jos vislji. Nekako mi zao rezati ga jer nisam strucnjak,ne znam sto smijem odrezati a da mu ne nastetim jako,a ako ga ne stabiliziram bura ce ga skrsiti susjedu u dvoriste.Shocked
Morat cemo navariti neku sipku kao produzetak na ogradu ili nesto tako... scratch

A ovo je jos jedan anonimus na mojoj terasi...ja ga zovem plišani cvijet Smile
Ispocetka se kao poceo susiti,ali otkad sam ga prestala zalijevati direktno u posudu i pocela u tanjuric on se nekako oporavlja,cak je poceo i izbacivati nove listice veildance veildance
I to je sve sto znam o ovom cvijetu,sto i kako s njim dalje,ako netko zna bila bi zahvalna Smile

57patuljak Za Freaky taj Sub Okt 29 2011, 21:19

sofija.k

Novi član
Novi član
Prvi put pisem ovde,pa ako nesto ne stima ne zamerite!
Mislim da je na prvoj slici u postu Freaky graptopetalum ili pak pahifitum,dok su na trecoj "zekine usi"
(stachus byzantina,stachus lanata)
http://crassulaceae.net/forum/uploads/1113_graptopetalum_amethystinum_pink_flower1.jpg
http://www.prime-flowers.ru/wp-content/uploads/2011/10/pahifitum-04.jpg

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu