Zadnje teme
» Posjeta forumu
Čet Avg 04 2016, 18:52 od tanica

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

» Bozicni jez
Sre Dec 11 2013, 10:35 od loximus

» Hibiscus mutabilis
Pet Nov 22 2013, 22:24 od tanica

» Syngonium
Uto Okt 08 2013, 13:14 od zicko

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Spremamo se za praznike-kićenje tips&tricks

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Nika

Član
Član
Drustvance, mene vec pocetkom decembra uhvati praznicno raspolozenje i dobijem nesavladivu zelju da okitim kucu.
Ajde da se spremamo unapred.
Vec sam s Bokijem dogovorila da jedan dan idemo u sumu po jelku koju bi zasadila u saksiju, samo jos da se dogovorimo kad bi otisl:D

Ideje, saveti, predlozi....

Marin

aktivni član
aktivni član
Pa vidi nece to biti tako lako. Za kicenje ti treba jelka odredjene velicine, ne mozes nesto malo uzeti, a to ce biti borba da se iskopa. Ako uopste u sumi nadjes velicinu koja ti je potrebna.
Ako vec zelis zivo drvo mozda bi bilo bolje da odes u Tamaris i kupis jedno drvo, tamo imas raznih velicina, plus oni ti to iskopaju, ti odvezes kuci i zasadis u saksiju.
To je moj prijedlog. Wink

kelta

počasni član
počasni član
Pa bolje naravno da sami nadjemo negdje jelkice, pa ih poslije vratimo u sumu...eto :P

djeka

počasni član
počasni član
A moj predlog je vestacka jelka. Ja uopste nisam ljubitelj vestackog cveca i u kuci nema nijedan vestacki cvetic, ali kad je u pitanju jelka ja sam za vestacku.
Dugo godina sam imala prirodnu jelku koja je bila posadjena u velikoj saksiji i koju sam mucila unosenjem u toplu sobu da bih je kitila (mesec dana je u kuci okicena). Onda su joj opadale iglice i ona se sva jadna ofuca. Pre 4 godine sam kupila vestacku i od onda ne brinem.
A o secenim jelkama ja nebih ni da pricam. Koliko joj treba da poraste da bih je isekli zbog necijeg zadovoljstva. Ja sam spasla za ove 4 evo sad ce i 5-a godina, 5 jelki da se ne seku.
jela jela jela jela jela

Marin

aktivni član
aktivni član
Slazem se sa Djekom. Ja takodje imam vjestacku jelku. Ako vec zelis da imas zivu, onda bi mozda bilo najpostenije da je zasadis ispred kuce, okitis je, i tako neces maltretirati drvo promjenom temperature.

Nika

Član
Član
KUpovala sam ja i u rasadnicima svih prethodnih godina ali su male i nsiu finog oblika, a da ne pricam koliko kostaju.
Oko gimnazije su tako lepe jelkice, ima dosta srednje visine sa pravilno rasporedjenim granama.
ako vidite da je jedna iskopana, znate ko je Wink

inace, necu je drzati u jako zagrejanoj prostoriji i necu je unositi u novembru, vec ranije, pre mrazeva.
Tako postupam sa adamom i velikom dracenom i ne verujem da bi bio problem sa jelkom Cool

boki_bl

moderator
moderator
Nika ::

inace, necu je drzati u jako zagrejanoj prostoriji i necu je unositi u novembru, vec ranije, pre mrazeva.

ZOZY , naravno da cemo da idemo u prirodu po pravu Jelku ... dogovoricemo se kad idemo ,za sad ne mogu nista tacno da kazem kada !

Jelka moze da se posadi ispred kuce i da se ukrasi na mjestu gdje je i posadjena bez prenosenja !!!

Jelka je vanjska biljka !

Medjutim , moze da se posadi u saksiju i da se pocetkom novembra unese
u negrejanu prostoriju u kojoj bi sluzila u svrhu novogodisnjeg kicenja ...
Ali treba da se vodi racuna da temperatura te prostorije ne padne ispod 0
stepeni i da ne predje 10 stepeni celzijusa !!!

Takodje treba da se vodi racuna da Jelka u toj prostoriji treba da bude na
svijetlom mjestu do prozora ... ona je zimzeleno drvo koje i zimi ima potrebu za svjetloscu ...

Zalijevanje ce takodje trebati uveliko smanjiti u zimskom periodu pocevsi
od novembra pa sve do marta/aprila kad vec pocinje sva vegetacija da
se budi iz zimskog sna !

Marin

aktivni član
aktivni član
Ovo ce biti interesantno..... Very Happy

Nika

Član
Član
FCK, nista od moje jelke u kuci.
Vec ste me popljuvali, pa ne bi da zlostavljam drvo.
okiticu je na balkonu a u kucu cu kupiti vjestacki bor (muz ce morati da iskesira vise od 100 km koliko kosta onaj bor koji mi se svidja-eto sta uradiste coveku)

Marin

aktivni član
aktivni član
Vjeruj mi da ces se spasiti velike muke. Nije bas jednostavno iskopati drvo iz zemlje, pogotovo kad je bor u pitanju. A tek odrzavanje poslije. Bor je ustvari veoma prljavo drvo... U kuci, to bi bilo pravo s...... A onda prilagodjavanje temperature. Ma uzmi plastikanera i spasi se muke....

boki_bl

moderator
moderator
Zasto komplikujete vas dvoje ?
Ako kazem da moze da bude i u saksiji sigurno da je tako ... ne lazem vas Smile
Samo treba da se obezbijedi da bude u negrijanoj prostoriji zimi i mozete
pravu jelku da imate koju cete za novogodisnje praznike moci da nakitite ... Cool

Mila1

počasni član
počasni član
Ja kupim svake godine prirodnu jelku (podrezanu tj bez korjenja). Postoje plantaze jelki na kojima se sadi sadni materijal bas za ove potrebe tako da ne unistavam prirodu (da me ne napadate slucajno Laughing ),ekologija stima i tako to. Svaka takva jelka ima traku na kojoj pise rasadnik tj plantaza, firma itd
Miris prave jelke mi je nezaboravan-kad udjem u kucu i osjetim miris odmah me oraspolozi i dobijem novogodisnji filing
Prosle godine kupila sam plasticni stalak za jelku koji ima udubljenje u koje se lije voda tako da jelka dilje traje,ne otpadaju iglice i ugl. dulje ostaje svjeza nego onako . jela

Marin

aktivni član
aktivni član
Drvo je drvo, bilo ono isjeceno u prirodi ili u rasadniku....

Mila1

počasni član
počasni član
A kako se rezano cvijece kupuje ?

Nika

Član
Član
Mila kako izgleda taj stalak?
Gde si ga kupila i koliko kosta?
Ja idem cesto u Zagreb pa bi mogla pogledati ako je neki od home&hobby centara ili hypermarketa koji ima i tamo Laughing

Marin

aktivni član
aktivni član
Mila1 ::A kako se rezano cvijece kupuje ?

Mislim da cvijece i drvo ne mogu u istu kategoriju. Ubiti jedno drvo koje do te velicine raste 10 godina i vise, zbog par dana postovanja nekog paganskog obicaja je besmisleno.

djeka

počasni član
počasni član
Marin ::
Mila1 ::A kako se rezano cvijece kupuje ?

Mislim da cvijece i drvo ne mogu u istu kategoriju. Ubiti jedno drvo koje do te velicine raste 10 godina i vise, zbog par dana postovanja nekog paganskog obicaja je besmisleno.
Marine potpisujem sve sto si reko od reci do reci tree

boki_bl

moderator
moderator
Dobro ovo vec postaje jako diskutabilno ... ako mislite da je ubijanje
zivotinja potreba da bi svijet u kojem zivimo prezivio onda isto grijesite ...
ljudski organizam bi mnogo zdraviji bio ako bi koristili samo biljne proizvode !

Prema tome ni zivotinje nije normalno ubijati pa se i dalje kolju kao da nisu
ziva bica ... tako isto i sa biljkama ali nije problem jedno drvo ili dva kad se
uzmu iz prirode vec problem su masovne sjece drveca ... nadam se da se slazete samnom

Presaditi jedno drvo iz prirode na neko drugo mjesto nece nauditi nasoj majci
prirodi nit ce narusit eko sistemu ...

Mila1

počasni član
počasni član
Kupti 1 kg mesa da bi se svetkovao obicaj jedenja mesa je isto tako bezveze jer se zbog toga ubila neka zivotainja koja je rasla ....

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu