Zadnje teme
» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

» Bozicni jez
Sre Dec 11 2013, 10:35 od loximus

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1bonsai Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata taj Sre Avg 22 2007, 07:08

kelta

počasni član
počasni član

Juce sam dobila ovaj cvijet...nemam pojima kako se odrzava...a nisam sigurna ni da mu znam tacan naziv Sad

Jedan maleni cvet
još ni progovorio nije,
a već je znao sve tajne Sunca
i sve što zemlja krije.

Jedan maleni cvet
još nije ni prohod'o,
a već je umeo sam da se hrani
svetlošću, vazduhom i vodom.

Jedan maleni cvet
ne zna da čita i piše,
al' zna šta je život, šta je svet,
i miriše, miriše.

Branko Miljković

2bonsai Aechmea fasciata taj Čet Avg 23 2007, 20:55

vlasta

moderator
moderator
to ti je Aechmea fasciata-ehmeja....spada u grupu bromelija a potice iz Brazila, Meksika i Antila....nakon cvjetanja biljka pocinje da se suši a pojavljuju se nove biljčice sa strane...one se ne odvajaju od glavne biljke sve dok se ova skroz ne osuši...kad se to desi one se presade i cvjetaju poslije 2-3 godine....yalijevaj je jednom sedmično a jednom mjesečno sipaj vodu u rozetu...dobro bi bilo kad bi se zalijevala vodom koja ne sadrži krečnjak...eto to je to otprilike pa ti pitaj sta te zanima...

kelta

počasni član
počasni član
Hvala na odgovoru...pa valjda je to sve sto mi je za prvu ruku potrebno...zalijevati ju znam...a kad dodje do tog presadjivanja, vjerovatno ce mi trebati malo iscrpnije informacije Smile

Mila1

počasni član
počasni član
Znaci nikako ne odvajati mlade biljke koje rastu pored glavne jer ce i glavna onda odmah odumrijeti- ova biljka je bas bila popularna prije jedno 10-tak i vise godina. Like a Star @ heaven

vlasta

moderator
moderator
mama biljka tj. glavna se uvijek suši nekih 6-12 mjeseci...a male biljčice se ne odvajaju dok su male...već kad ojacaju...zato je bolje da se ostave sto duze uz glavnu biljku...mada sam dok sam radila u cvjecari uzela skroz mali pelcer...i primio se...tako da uvijek postoje izuzetci...
pozzzz novom clanu....dobro nam dosla

6bonsai Re: Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata taj Čet Sep 13 2007, 15:30

Mila1

počasni član
počasni član
Pozdrav Vlasta, a sta je bilo s tim glavnim cvijetom nakon sto si otkinila male izdanke?
Mene su bas tako upozorili jer su znali da volim cvjece i da cu kad tad cupniti mlade za rasaditi.

Monk

Član
Član
i ja sam je imala.Necu je vishe imati jer joj treba oko 2 godine da bi iz pelcera (koji istera sa strane ) istera cvet....ja sam za neke brze vrste kod nas se obichno pojave prd 8.mart kao klasiche cvecarske navlakushe i vrlo brzo gube cvet i onda treba chakati .....i chekati...neko je rekao da treba sachekati sa odvajanjem "mame i beba" - u pravu je...Mama treba skoro skroz da uvene i tek onda da se pelcer odvoji...i treba chekati ...i chekati....ili , kao u mom sluchaju obradovati nekog tim pelcerom...

boki_bl

moderator
moderator
Monk ::i ja sam je imala.Necu je vishe imati jer joj treba oko 2 godine da bi iz pelcera (koji istera sa strane ) istera cvet....ja sam za neke brze vrste kod nas se obichno pojave prd 8.mart kao klasiche cvecarske navlakushe i vrlo brzo gube cvet i onda treba chakati .....i chekati...neko je rekao da treba sachekati sa odvajanjem "mame i beba" - u pravu je...Mama treba skoro skroz da uvene i tek onda da se pelcer odvoji...i treba chekati ...i chekati....ili , kao u mom sluchaju obradovati nekog tim pelcerom...

Monk pa sve lijepe stvari se dugo cekaju ... Cool

kelta

počasni član
počasni član
Sad ne znam, smijem li ovaj pelcer sto je pustila sa strane da presadim, ili moram cekati kako mi je receno da se cvijet osusi...

10bonsai Re: Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata taj Pet Nov 09 2007, 20:52

Goga

aktivni član
aktivni član
Čekati da se cvijet osuši. Strpljen - spašen - rascvijetan.

11bonsai Re: Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata taj Pon Nov 12 2007, 13:36

vlasta

moderator
moderator
nemoj jos odvajati mali pelcercic....ostavi ga da jos malo poraste...

12bonsai Re: Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata taj Pon Nov 12 2007, 15:03

kelta

počasni član
počasni član
Ok...mada i cvijet je poceo da se susi..izgubio je roza boju..posivio...

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu