Zadnje teme
» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

» Bozicni jez
Sre Dec 11 2013, 10:35 od loximus

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Difenbahija

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 7 od 8]

151smel Re: Difenbahija taj Sub Mar 20 2010, 15:43

yellow

počasni član
počasni član
[quote="Yolli"] izvini Yolly,nisam videla post, tako ih zili kao sto
kaze Aiwa Very Happy Very Happy Very Happy

152smel Re: Difenbahija taj Uto Mar 23 2010, 21:12

Gost

Gost
xtina ::A ovo sam kupila skoro,pa me zanima da li da rasadjujem pelcere koji se nalaze okolo ili da sacekam jos malo??
[/img]

Jedan savet, ako baš ne moraš ne razdvajaj je, to je porodična difa koja raste nisko i grmasto. Moja mama je nedavno imala ogromnu i kad je razdvojila obe su se osušile, sad je imam ponovo ista je mala kao tvoja.
Ja nemam baš dobro iskustvo sa njom, pa baš ako moraš onda probaj da je razdvojiš, ali više vole kad ih ima puno u saksiji, a i tako su lepše.

153smel Re: Difenbahija taj Sre Mar 24 2010, 08:33

JeJa

počasni član
počasni član
Prelepa je Smile

154smel Re: Difenbahija taj Sre Mar 24 2010, 10:59

azaleja

aktivni član
aktivni član
Da li moze neko da mi kaze kad je najpovoljnije vreme da se difenbahija presadi,imam je vec dve godine,pusta velike sjajne listove,ali ide u visinu dok se pri dnu ogolela.Da li bi smela da je isecem,da probam da ozilim vrh,i da se nadam da ce iz stabljike poterati novo lisce... Laughing

155smel Re: Difenbahija taj Sre Mar 24 2010, 12:14

azaleja

aktivni član
aktivni član
Dragi moji,nasla sam sve sto mi je bilo potrebno sto se tice presadjivanja difenbahije,tako da vam se zahvaljujem na svemu sto ste napisali o tome,puno ste pomogli svima nama koji smo pocetnici u odgajanju biljaka.Pozz za sve Like a Star @ heaven

156smel Re: Difenbahija taj Pet Apr 02 2010, 21:26

xtina

Član
Član
Evo presadila sam je u malo vecu saksiju...kako izgleda??
[/img]

157smel Re: Difenbahija taj Sub Apr 03 2010, 13:22

yellow

počasni član
počasni član
prelepa je Very Happy ,samo je orosavaj
i pazi na cp Suspect

158smel Re: Difenbahija taj Sub Apr 03 2010, 19:57

xtina

Član
Član
Sta je cp???

159smel Re: Difenbahija taj Sub Apr 03 2010, 20:03

Gost

Gost
CP je skraćenica za Crveni Pauk koji bukvalno proždire biljke! prvo se pojave crvene tačkice na poleđini listova i mrežica i dalje ne znam kako jede biljku nikad ga nisam imao a i ne želim da ga imam zato pazi ga se! I samo je što više orošavaj jer ga to prvo sprečava. Difa izgleda fantastično! Crveni pauk ide na biljke koje su u suvom vazduhu.

160smel Re: Difenbahija taj Sub Apr 03 2010, 20:18

xtina

Član
Član
Ok,hvala ti..... Very Happy

161smel Re: Difenbahija taj Sub Apr 03 2010, 20:22

Gost

Gost
Tako da njega se pazi, jer je jedan od najopasnijih ima i nekih špecija protiv nnjega, nedaj Bože ako ga tvoja neka biljka bude dobila konsultuj se sa ljudima i poljoapoteci valjda će znati o čemu pričaš pa će ti pomoći. Pozdrav i srećno sa difom. Vole puno vode, jednu uzgajam u čaši sa vodom i raste kao luda.

162smel Re: Difenbahija taj Pon Apr 12 2010, 21:31

xtina

Član
Član
Da li je neko primetio miris ove biljke...meni se danas slucajno otkinuo list i miris je uzas.....

163smel Re: Difenbahija taj Pon Apr 26 2010, 20:14

bubamarac

moderator
moderator
Eksperiment sa difenbahijama je u toku ove smo napravili tako sto smo ih seckali prosle godine i dosta su neujednacene.

http://poljoinfo.com

164smel Re: Difenbahija taj Pon Apr 26 2010, 21:56

mena

moderator
moderator
Sad ce one da krenu sa rastom,ja imam jednu da posadim,dugo stoji u vodi i ima dosta zilica..

http://biljke.bosnianforum.com/

165smel Re: Difenbahija taj Pet Maj 21 2010, 17:53

Pera30

Novi član
Novi član
dif.moroba je zakon:)

166smel Re: Difenbahija taj Sub Maj 22 2010, 18:32

yellow

počasni član
počasni član
Pera30 ::dif.moroba je zakon:)
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
ne razumem Embarassed

167smel Re: Difenbahija taj Ned Maj 23 2010, 13:22

Pera30

Novi član
Novi član
ma nista kazem da mi je difenbahija moroba najbolja od svih vrsta... Very Happy Very Happy

168smel Re: Difenbahija taj Ned Maj 23 2010, 13:34

yellow

počasni član
počasni član
Pera30 ::ma nista kazem da mi je difenbahija moroba najbolja od svih vrsta... Very Happy Very Happy
nisam videla takvu difu,ako imas slikicu
okaci je da bih znala o kojoj je vrsti rec Very Happy
pa da je potrazim Very Happy

169smel Re: Difenbahija taj Pon Maj 24 2010, 11:04

Pera30

Novi član
Novi član
ma imam Very Happy fali mi program koji povezuje komp sa mobilnim ako to sredim postavicu slike

170smel Re: Difenbahija taj Pon Sep 13 2010, 09:58

azaleja

aktivni član
aktivni član
Posle duzeg vremena pozdrav svima,i ako moze savet sta da radim sa difenbahijom koja je procvetala i to tri cveta sve jedan za drugim,cudno zaista,sad se bojim da se ne osusi jer sam negde procitala da uginu posle cvetanja.Hvala unapred

171smel Re: Difenbahija taj Pon Sep 13 2010, 14:48

Strelicijum

zaslužni član
zaslužni član
Nije tacno da biljka ugine posle cvetanja, samo nekako zastane sa pustanjem novih lista. Cvetu ne treba se radovati jer nije nikakav. spring

172smel Re: Difenbahija taj Uto Sep 14 2010, 08:29

azaleja

aktivni član
aktivni član
Drago mi je sto difa nece uginuti jer je od onih sa velikim sjajnim listovima i gajim je dve godine da bi mi takva bila,a jos nisam videla da su cvetale sa po tri cveta,jedan je valjda uobicajen,zato sam se zabrinula za nju.Cvet zaista nije lep,ali ja sam mu se malkice i obradovala ,jer mislim da ako je biljka pravilno negovana cveta,ako ne onda ni listovi nemaju velicinu,sjaj i lepotu. flower

173smel Re: Difenbahija taj Uto Sep 21 2010, 07:24

alokasija

aktivni član
aktivni član
Cao svima! Ja imam difenbahiju koja raste žbunasto i dobro napreduje za sada.To što cveta nemoj da vas plaši da će posle uginuti ali nakon cvetanja bi je trebalo malo pratiti.Inače preporuka je da se nakon cvetanja presade u novu svežu zemlju i nastavi sa uobičajenom negom! study

174smel Re: Difenbahija taj Uto Sep 21 2010, 09:37

azaleja

aktivni član
aktivni član
Primetila sam da cvet ima neki tezak i nimalo prijatan miris koji tek nocu pocne da se oseca toliko da su ukucani poceli da pitaju sta se to oseca po sobi.Obzirom da znam da je kao i vecina biljaka i difenbahija otrovna,da li je moguce da miris od nje moze da bude stetan i da izazove glavobolju jer zaista je tezak i mucan. Crying or Very sad

175smel Re: Difenbahija taj Pet Sep 24 2010, 16:17

Pera30

Novi član
Novi član
pa Azaleja ako je dotle doslo mozda i moze..po meni je bolje da je izbacis napolje..jer ja ih imam toliko desi se da cveta ali nijedanput nije sa jakim mirisom..cak naprotiv one i ne bi trebale da imaju miris..a koja je vrsta u pitanju?

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 7 od 8]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu