Zadnje teme
» Prodajem sadnice: Paulovnije (Elongat), kupine (Loh Nes), ma
Čet Avg 03 2017, 20:03 od benson

» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Živi kamen (Lithops hookeri)

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 4 od 4]

76patuljak Lithopsi taj Čet Apr 08 2010, 09:13

Aiwa

počasni član
počasni član
Ima ga na svakoj izlozbi ... vredi pokusati s njim iako je malo tezi za odrzavanje jer ne voli da mnogo brinu o njemu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Al kad se uhodas Super!!

77patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Pon Maj 10 2010, 14:01

BetiBup

počasni član
počasni član
Treba mi pomoc...
Zivi kamen mi se presvukao dok je jos bio u kuci, sada je napolju ali je dobio neku crvenkasto-smedju boju, nije vise zelen. To mi se desilo i sa havortijama i alojama.
U cemu je stvar? Previse sunca?
P.S. Neki od njih su tek presadjeni, slab im je korijen.
Hvala.

78patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Čet Maj 20 2010, 07:40

Aiwa

počasni član
počasni član
Pa sigurno od sunca.... hawortije vole senovito mada im sunce ne smeta ali dobiju malo crvenkastu boju , isto tako i lithopsi....
Jedino ako nisi imala period privikvanja biljaka na sunce pa su se opekli... znaci treba ih izneti kad je oblacno ili ih neko vreme drzati u blagoj seni pa posle na sunce ako zelis!

79patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Čet Maj 20 2010, 08:02

BetiBup

počasni član
počasni član
Hvala Aiwa. Izasli su vani kada je bilo oblacno i sunce imaju samo ujutro, do deset, jedanaest sati.
Uslikacu ih da vidis. Cini mi se da nisu opeceni, samo malo porumenili!

80patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Čet Maj 20 2010, 08:58

BetiBup

počasni član
počasni član
Evo mojih "crvenih". Potamnile su mi i aloje i hawortija, ali ne toliko.

Uploaded with ImageShack.us

81patuljak Kaktus "živi kamen" taj Sre Avg 11 2010, 13:48

mtrboj55

Novi član
Novi član
Ćao svima.
Zna li netko gdje se može naručiti putem pošte kaktusi Lithops (živi kamen)? Tko obožava kaktuse mislim da me razumije ,prekrasni su i fenomenalno neobični,ako netko zna uljepšat će mi dan!

82patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Sre Avg 11 2010, 16:24

mak

počasni član
počasni član
Želiš li sjeme ili biljke?
Ovi šalju u sve zemlje, pa sretno.

http://www.conos-paradise.de/

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

83patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Sre Avg 11 2010, 21:47

Iain

počasni član
počasni član
Lithops optica rubra

84patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Čet Avg 12 2010, 17:29

Miriam

aktivni član
aktivni član
mtrboj55 ::Ćao svima.
Zna li netko gdje se može naručiti putem pošte kaktusi Lithops (živi kamen)? Tko obožava kaktuse mislim da me razumije ,prekrasni su i fenomenalno neobični,ako netko zna uljepšat će mi dan!
Pozdrav vidim da si iz Hrvatske pa imaš za kupiti ponekad bar je nedavno bilo u cvječarni Zrinjevac u Importane centru na glavnom kolodvoru u Zagrebu ako ideš koji put se zaleti dolje. Inače su Bešlićevi. Vidi stranicu" Kaktusi Bešlić" možeš naručiti poštom samo mislim da ti je minimalna narudžba za 100kn pa pogledaj njihov katalog.

85patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Pet Avg 13 2010, 06:54

mtrboj55

Novi član
Novi član
lepa kata ::Poručila msam sa sajta www.conos-paradise.com/ mix od dvadesetak litopsa i 11 conophytuma. Čekam da stignu (ako stignu) pa šaljem slike Very Happy. Uslovi i cene su tako povoljni da je pomalo neverovatno. Oni koji su kupovali kod njih kažu da funkcioniše, a ja jedva čekaaam veildance veildance

Pozdrav tebi.Gledala sam na tim stranicama prekrasnih kaktusa ima jel mi možeš pojasniti kako ćeš ih platiti,da li se može pouzećem i molim te kolika je poštarina. I kako pošalju jel nezeznu stvar da pošalju neke druge ako nemaju trenutno koje mi izaberemo.Da li su ti možda već stigli,javi se baš me zanima jer hoću i ja da naručim a često puta imam neko loše iskustvo sa tim naruđžbama elektronske pošte sve je to lijepo i krasno kako piše al bar tako točno da se i dobije,pozdrav,ugodan dan i svako dobro..

86patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Sub Sep 25 2010, 22:07

Iain

počasni član
počasni član
Uspio mi ja da procvjeta drugu godinu zaredom.

87patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Pon Nov 22 2010, 13:48

Poison_Ivy

Novi član
Novi član
Hej, trebam malu pomoć... Evo prije 3 tjedna sam bila kupila malene lithopse i sve je bilo ok do prije par dana... Uočila sam da mi je njih par nabubrilo i raspucalo se... Izgleda kao da se počeo presvlačiti ali se oko tog dijela u sredini gdje se počinje presvlačiti, raskolio... Ako tko zna zašto se to događa, molim da mi odgovori jer sam zabrinuta...

88patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Pon Nov 22 2010, 23:24

Iain

počasni član
počasni član
To je normalan proces dobivanja mladih listova. Stari pucaju i suse se. Ako se previse zalijeva moze doci i do duplog presvlacenja ili do truljenja korjena.

89patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Ned Jun 05 2011, 09:38

freaky

aktivni član
aktivni član
Predivno cvjetaju lithopsi. Ja svog imam oko godinu dana,ali jos nije cvijetao smrc smrc Sad

Imali smo neke radove u kuci pa su mi sve biljke morale van na terasu,tako i lithops i sad mu se nesto događa,ne znam sta i ne znam jel to dobro ili lose,presvlaci se na neki cudan nacin,stavit cu sliku pa molim nekoga da mi prevede sta to moj kamen misli....

Evo ovako je izgledao prije nekih mjesec dana,mozda malo vise,kad je poceo presvlacenje. Sve super,divno,krasno...on se presvlaci,a ja cvjetam od srece Smile

a sad izgleda ovako:

Sta mu je? Jel to normalno?
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

90patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Ned Jun 05 2011, 11:42

ema

počasni član
počasni član
Ma on se samo razmnožava, ne brini ništa.
Nemoj ga zalijevati dok se ne osuše stari listovi.
A onda ga pomalo zalijevaj i malo prihrani. Oni vole kamenje i mislim da bi mu ih trebala malo dodati. Možda ne sad da ih ne ometaš u presvlačenju.
Inače, kažu da kaktusi i sukulenti imaju, pored zimskog, i ljetno mirovanje. To je u avgustu, kad su velike vrućine. Tad ih treba prestati zalijevati i pustiti da se malo odmore (od rasta i cvjetanja). Tad se također mogu i presaditi.
Sretno s njima.

91patuljak Re: Živi kamen (Lithops hookeri) taj Ned Jun 05 2011, 14:31

freaky

aktivni član
aktivni član
Ema,hvala ti puno na savjetu!

cactus cactus cactus

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 4 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu