Zadnje teme
» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 22:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 17:18 od kelta

» Bozicni jez
Sre Dec 11 2013, 11:35 od loximus

» Hibiscus mutabilis
Pet Nov 22 2013, 23:24 od tanica

» Syngonium
Uto Okt 08 2013, 15:14 od zicko

» Difenbahija
Uto Okt 08 2013, 15:05 od zicko

» Moje biljke
Uto Okt 01 2013, 16:32 od JeJa

» SEMENKE RAZMENA
Sub Sep 21 2013, 19:40 od renee

» Passiflora
Čet Sep 12 2013, 16:15 od voki

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 16:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

16patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Sre Maj 20 2009, 12:21

mena

moderator
moderator
Znaci moze e sad me jos zanima razlika muskog i zenskog cvijeta a Dade nema pa nema nigdje..

17patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Sub Maj 23 2009, 18:45

Tilia cordata

zaslužni član
zaslužni član
KIVI JE BILJKA KOJA IMA ODVOJENE MUŠKE I ŽENSKE CVJETOVE TJ. RAZLIKUJEMO BILJKE KOJE NOSE SAMO FUNKCIONALNO ŽENSKE I BILJKE KOJE NOSE SAMO FUNKCIONALNO MUŠKE CVJETOVE. MUŠKE BILJKE CVATU AL NE DONOSE PLODOVE. PRVI PREDUVJET DA ŽENSKE SORTE DONESU PLODOVE JE OPRAŠIVANJE POLENOM S MUŠKIH BILJAKA(CVJETOVA). ZBOG TOGA SE U KIVICIMA MORAJU UZGAJATI ZAJEDNO ŽENSKE I MUŠKE SORTE. OSIM TOGA, BILJKE OBA SPOLA SE MORAJU PODUDARATI U VREMENU CVJETANJA. ŽENSKI CVJETOVI TAKOĐE IMAJU PRAŠNIKE, AL U NJIMA NE POSTOJI POLEN. MUŠKI CVJETOVI IMAJU ZAKRŽLJALU PLODNICU, OKRUŽENU SA MNOGO PRAŠNIKA. TRSOVI KIVIKE PROIZVODE MALI BROJ CVJETOVA PA JE DOBRO OPRAŠIVANJE VRLO VAŽNO ZA OBILAN PRIROD.
ZA DOBRU KOMERCIJALNU RODNOST POTREBNO JE DA SE OKO 90% CVJETOVA ZAMETNE U PLODOVE. BEZ DOBROG OPRAŠIVANJA PLODOVI ĆE OSTATI MALENI.

Ajme meni...što sam ja mislila da i muški rađaju..a, kad su to muškarci rađali..
scratch

Embarassed Embarassed Embarassed ....hahahahaha

18patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Ned Maj 24 2009, 00:50

djeka

počasni član
počasni član
A ja cu slikovito Laughing
Zenski cvet

Muski cvet

19patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Ned Maj 24 2009, 12:41

alisa

moderator
moderator
Moja mama ima samo jedan kivi koji radja obilato.Bar je radjao 15 godina,sad nešto boluje...Vjerovatno negdje u blizini ima i muški kivi pa dolazi do oprašivanja..

20patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Ned Maj 24 2009, 16:22

djeka

počasni član
počasni član
Negde sam vidjala da na jednom kiviju na jednoj strani bude kalem muskog a na drugoj kalem zenskog kivija, zbog nedostatka mesta

21patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Ned Maj 24 2009, 17:44

mena

moderator
moderator
Svaka cas na tekstu a i na slikama al meni to sve isto.. Embarassed

22patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Ned Maj 24 2009, 21:10

Fatka

počasni član
počasni član
Joj pa ja sam kupila ali proizvodjac je onda pogrijesio u spolovima.Tek juce sam primjetila da mi je iscvjetao kiwi koji je vec 6 godina star a cvjetovi su bijeli i krupniji.Za njega nisam znala da li je muski ili zenski.Muka mi je sto sam navodno kupila muski i dva zenska, a oni su svi sa sitnijim cvjetovima.Cvjetali su sada prvi puta a to je druga godina.

23patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Čet Mar 25 2010, 20:12

fanny54

počasni član
počasni član

danas sam nabavila sadnicu kivija, o uzgoju ove biljke neznam nista, ali se nadam da cu uz vasu pomoc i vasa iskustva uspjeti da je uzgojim,sad idem da procitav vasa iskustva

24patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Uto Jun 01 2010, 13:16

misoo83

Novi član
Novi član
ja imam kod mene kivi sadnice u bastu koji sam posadio pre 10-tak dana 9 sadnica 4 hayworda i 5 bavarski kivi(sibirski kivi) i za sada svi se drze dobro ali su mali i treba im dugo da narastu spring

25patuljak Re: Actinidia deliciosa - kivi taj Uto Jun 01 2010, 22:23

alisa

moderator
moderator
Polako,naraste će!!Kod mojih roditelja je rastao poprilično brzo.Mama ga ožilila iz reznice,koju je donijela od nekog.Donijela ih je dosta,ali samo jedan je opstao i rađao...Dugo nije bilo ploda,možda i 5-6 godina,onda se tata naljutio i posjekao ga jako dobro.Sledeće godine je dao prve plodove...Od tada rađa obilato.Nekada plod bude sitan i bude ga više.Nekada bude krupan i manje...Prije godinu il dvije,razbolila se loza kivija ogromna grdosija je propala i uginula..Mislim čak da je ljudski faktor u pitanju!!Srećom mama je ožilila jedan,koji je još mali..

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu