Zadnje teme
» Prodajem sadnice: Paulovnije (Elongat), kupine (Loh Nes), ma
Čet Avg 03 2017, 20:03 od benson

» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ukrasne ograde

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26patuljak Re: Ukrasne ograde taj Sub Mar 07 2009, 12:06

admin

Admin
Admin
Lejlandov pačempres (x Cupressocyparis leylandii) je živica koja raste najbrže od svih živih ograda. Negdje sam procitao da raste preko 1 m gosisnje.

27patuljak Re: Ukrasne ograde taj Ned Mar 29 2009, 14:25

niho

počasni član
počasni član
kelta ::

veildance veildance --Op la ovo mi se dopada moraću svoj grmić preformirati
radiću na tome ,a evo ga sada.... veildance veildance veildance

28patuljak živa ograda taj Pon Jan 17 2011, 13:50

vlasta

moderator
moderator
Kada se kaže živa ograda, obično se misli na Ligustrum sp. ( kalinu ), biljku koja predstavlja dobar izbor zbog brzog rasta i bokorenja, ali i privlačne cijene. Pri formiranju žive ograde najbolje je birati zimzelene vrste koje će tokom cijele godine biti u funkciji. Predlažemo vam nekoliko vrsta, a svaka od njih na svoj način može predstavljati prelijepu zelenu barijeru. Četinarske vrste od kojih se može formirati visoka ograda jesu Chamaecyparis lawsoniana “Columnaris“ ( lavsonov pačempres ), Chamaecyparis lawsoniana “Alumii “, Cupressocyparis x leylandii “Gold Rider“, Taxus baccata ( tisa ), Thuja plicata ( tuja plikata ), Thuja occidentalis “Smaragd“ ( smaragdna zapadna tuja ), Thuja occidentalis “Columna“ ( stubasta zapadna tuja ), Thuja occidentalis “Brabant”. Zimzeleno lišćarsko šiblje pogodno za visoke i niske ograde: Buxus sempervirens (šimšir), Ligustrum sp., Lonicera nitida, Prunus laurocerasus (lovor – višnja), Euonymus japonicus (japanska kurika), Photinia x fraseri 8fotinija9, i Pyracantha coccinea (vatreni grm). Vrste pogodne za vrlo niske ograde i bordure: Berberis thunbergii “Atropurpurea Nana” (crvenolisni berberis), Buxus sempervirens, Euonimus japonicus “Microphylus” i Lonicera nitida.

29patuljak Re: Ukrasne ograde taj Uto Jan 31 2012, 12:45

vlasta

moderator
moderator
admin ::Lejlandov pačempres (x Cupressocyparis leylandii) je živica koja raste najbrže od svih živih ograda. Negdje sam procitao da raste preko 1 m gosisnje.

interesuje me ovaj lejlandov pačempres....vidjela sam predivne zive ograde formirane od njega....ali nigdje kod nas ga nema...na jednom stranom forumu sam procitala da ne podnosi niske temperature...kao podnosi do -10.....
ako neko ima ovu biljku nek se javi i podjeli iskustva sa nama....
veildance veildance

30patuljak Re: Ukrasne ograde taj Uto Jan 31 2012, 17:07

admin

Admin
Admin
Imam ja jedan primjerak oko metar visine u saksiji. Nadam se da mu nije zima trenutno.

31patuljak Re: Ukrasne ograde taj Sub Feb 04 2012, 16:35

FatimaH

aktivni član
aktivni član
Imam ja pet komada zasađeni u dvorištu visina im je oko 2,5 m, s obzirom da sam im kratila vrhove sve do prošle godine da bi mi se širili, jer su udaljeni jedan od drugog po 1,5 m. Sada ih više ne kratim zato što sam postigla željeno. Znači, podnise našu kontinentalnu klimu, dobro podnose orezivanje za vrijeme vegetecije u mlado drvo, potrebno je pred zimu povezati da snijeg ne polomi grane. Nadam se da sam bar malo pomogla. veildance

32patuljak Re: Ukrasne ograde taj Pon Feb 06 2012, 08:43

vlasta

moderator
moderator
e super....onda moze i kod nas..........pozzzzzz

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu