Zadnje teme
» Prodajem sadnice: Paulovnije (Elongat), kupine (Loh Nes), ma
Čet Avg 03 2017, 20:03 od benson

» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Sta ste iznijeli napolje od kucnih biljkica???

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

mena

moderator
moderator
Da cujemo sta ste iznijeli napolje od kucnih biljki...
Kod mene su napolju:
Fikusi
Abutilon
Yucca
Seflera
Aspidistra,a ostale cekaju..

http://biljke.bosnianforum.com/

baba

počasni član
počasni član
Ja sam iznela sve Very Happy osim nekih klijanaca i to : adenumi,bauhinija,stidljiva mimoza,ligularis pasiflora,hibiskus coccineus,mocvarni hibiskus( njih cu odmah posaditi u dvorste Wink ) bela thumbergija kasno posejana pa je i mrljava malo,zatim sunset tumbergija koja je takodje nedavno posejana,sohora davidii i jos nekoliko mimozica koje su iz semenke i yuce australis kao i gomoljic dioscorea elephantipes jer sam je odgajala iz semenke ,plumerija,zuta gloriosa koja jos tuti i nema ni pomola da ce nici Sad a od gomolja kaladijumi,gloriosa i neke kale su jojs unutra Smile

Aiwa

počasni član
počasni član
Ja još nisam sve...al jesam kaktuse, aloje, yucu, kalu, ljubićice (one su pokrivene, i tek ostalo čeka da se iznese...

alisa

moderator
moderator
ja i ono što sam bila iznijela vani,unijela natrag u kuću.još je hladna noč da bi moje biljkice bile napolju Cool

tasa

zaslužni član
zaslužni član
napolju su:
Adam,
Slonovo uvo-begomija
Dracene
Dife
Benovi
Hoja
Zami
Spati
i cactus
i Fikusi

Dina

počasni član
počasni član
jos uvijek nista
sve mi se pati po kuci cekam jos malo toplije vrijeme

djeka

počasni član
počasni član
95% biljki je napolje. Unutra su samo klijannci i nekoliko saksija koje i nece ici napolje celo leto, kao Araucaria heterophylla, africke ljubicice, maranta i jos poneka, da mi soba ne bude prazna. Laughing

mena

moderator
moderator
Jel se sta ove godine iznijelo napolje na ovu hladnocu Shocked ??

voki

počasni član
počasni član
asparagusi, brugmansije, clerodendrum ugandense, monstera, pasiflore, muškatle, banana (musa basjoo koja je prezimila u kući), agapanthus, alstroemerije, palme, višegodišnji ladolež, limun, divlje narandže, šamaederu, caesalpinije, casiu... pa šta preživi preživi... Na asparagusima su malo pobelili listovi, ali oporaviće se oni kada dođe lepše vreme.

alisa

moderator
moderator
Ja iznijela oleander,limun,apsparagus i jasmin.Vratila limun,ostalo ako preživi preživi!Ne mogu da nosam tamo-vamo..Ostalo ću iznijeti dok otopli malo!

voki

počasni član
počasni član
znači za koji nsec...

alisa

moderator
moderator
voki ::znači za koji nsec...
Ako ne otopli uskoro,ja ću da tražim azil na Havaima Laughing

niho

počasni član
počasni član
Ja sve bome iznijela i opet unijela i sad sve u kući neću da ga nosam kad otopli sve frca -pa kao što Alli kaže što preživi preživi veildance veildance veildance

ema

počasni član
počasni član
Ma ne moraju biti Havaji, može šta bliže Smile
Ja sam iznijela sve Smile

bubamarac

moderator
moderator
Ja sam isto izneo sve

http://poljoinfo.com

alisa

moderator
moderator
ema ::Ma ne moraju biti Havaji, može šta bliže Smile
Ja sam iznijela sve Smile
Ni bliže ni dalje,samo Hvaji dolaze u obzir!Onda ću da vam šaljem sjemenke raznih egzota Very Happy Ja ne smijem da iznosim više ništa,a smeta mi po stubištu i nikako da ga sredim generalno, jer čekam da biljke odsele u baštu!!

voki

počasni član
počasni član
Danas iznosim plumeriju, sandevilu, meliu, benjamine, stephanotis.... ima toga još podosta.

ema

počasni član
počasni član
Alisa, može tako Smile
Ja inače, prvo biljke iznesem na natkriveni, zavučeni balkon, da se prilagode vanjskim uslovima. Onda ih raspoređujem kud koje. Ostalo mi je još nešto malo (plumerie, hibiskusi, delonix) za rasporediti na drugi balkon i oko kuće, gdje nađem odgovarajuće mjesto, tj. sunce. Oni čekaju još malo toplije noći.
Stephanotis je dobro živnuo kako sam ga iznijela. Na njemu najviše primijetim da mu prija. Nije imao fazu prilagođavanja, iskoristio je isti momenat Smile

BetiBup

počasni član
počasni član
Da li je rano za amarilise, oleander i guzmaniju koja inace vena a pored nje rastu dva izdanka, da idu vani?
Ne bih da ih "sredim". Kaktusi su vec izasli, ostale samo euforbije u kuci i klijanci kaktusa.
Da li i sefleru, pileu i fikus ostavite vani?

Zdravka

počasni član
počasni član
Ja sam danas zasadila deo amarilisa u bastu a safleru jos nisam, njih cu mali kasnije isto u bastu do septembra, naravno i fikus.

BetiBup

počasni član
počasni član
Sefleru sadis u bastu?
To je super ako smije! A, imas li savjet kako da je natjeram da bude malena a zbunasta, odnosno, da ne ide u visinu?

Gost

Gost
I ja sam ove godine razmišljao da posadim šefleru u baštu ali je već skoro sve popunjeno... Ja sam izneo sve skoro....

mena

moderator
moderator
Sve napolju fikus i seflerica,malecka su zakopani napolju u zemlji..

Zdravka

počasni član
počasni član
BetiBup ::Sefleru sadis u bastu?
To je super ako smije! A, imas li savjet kako da je natjeram da bude malena a zbunasta, odnosno, da ne ide u visinu?
Samo jos malo da otopli, odmah ih stavljam u bastu i bas im prija a na mestima gde je opao list u toku zime krce nova biljka mozes je ostaviti pa da se grana pa da bude kao zbun ali opet ce ici i u visinu Very Happy

alisa

moderator
moderator
Ja ,još ništa iznijela nisam!Šta ću kad sam kukavica Embarassed

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu