Zadnje teme
» Ruze stablasice, lozni kalemovi i voćne sadnice
Pon Feb 19 2018, 01:49 od benson

» Prodajem sadnice: Paulovnije (Elongat), kupine (Loh Nes), ma
Čet Avg 03 2017, 20:03 od benson

» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa )

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 4]

1patuljak ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Uto Sep 11 2007, 18:32

Fatka

počasni član
počasni član
Evo ja imam iskustvo sa albicijom.Od sjemena sma je odhgranila, sada je visoka preko 2 m a ima dvije godine.Ove godine mi je prvi puta cvjetala, imala je samo jedan cvjetic koji meni mnog znaci.Dvije zome sam, drzala u kuci posto je biljka mlada.Drzala sam je u hladnoj i svijetloj sobi.Albicija je listopadno drvo.Ne znam, kada bih mogla da stavim sliku da je vidite.Jako brzo raste.

kelta

počasni član
počasni član
Pokusaj okaciti sliku , vjerujem da si slikala cvjetic veildance

Fatka

počasni član
počasni član
Ne znam postaviti ne vidm nigdje attachment.

kelta

počasni član
počasni član
Ja ti bas i nisam neki strucnjak...ja slike prvo nakacim na photobucket...ili bilo koji drugi ....onda on meni lijepo izbaci kod, koji uneses i to je to
Izbaci 4 razlicita koda...html je ja mislim za forume Smile

Fatka

počasni član
počasni član
Ne znam ja to, nije mi jasno, ma i ja sam duduk za te stvari.

6patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Čet Sep 13 2007, 10:46

vlasta

moderator
moderator
fatka a da li je zalijevas tokom zime...i koliko s obzirom da je u svijetloj i hladnoj sobi....posto si je proizvela iz sjemena poslije koliko godina ti je procvjetala....

7patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Čet Sep 13 2007, 11:03

Fatka

počasni član
počasni član
zimi se malo zaliva samo ako se zemlja osusi.zalivam odstajalom vodom .Vodu drzim u flasama u kuhinji tako da nije hladna kada zalivam.Cvjetala mi je nakon dvije godine.

boki_bl

moderator
moderator
Fatkina albicija :

Fatka

počasni član
počasni član
Posljednja slika je nocu slikana vidi se kako se listovi skupljaju.

10patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:22

kelta

počasni član
počasni član
Odlicne slike Smile

11patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:24

Fatka

počasni član
počasni član
Jos da je vidis u prirodi koliko je porasla.Nikada dosada nisam vidjela drrvo da brze raste.Oko dva metra je ove godine porasla.Izmjericu je ovih dana.

12patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:32

Mila1

počasni član
počasni član
Imam je i ja: zutu i roza ali su jos male da bi cvjetale. isto tako sam je uzgojila iz sjemena: nije tesko i brzo nikne.
Ja znam za naziv Japanska mimoza.

13patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:36

Fatka

počasni član
počasni član
Za zutu ne znam albiciju, jedino moze biti mimoza ona zuta sto pocinje cvjetati negdje u martu ili aprilu.Da li je to ta zuta.?

14patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:42

boki_bl

moderator
moderator
Fatka ::Za zutu ne znam albiciju, jedino moze biti mimoza ona zuta sto pocinje cvjetati negdje u martu ili aprilu.Da li je to ta zuta.?

Fatka ja nisam znao za crvenu sve do ove godine a za zutu jesam ima je po cvjecarama pocetkom ljeta ...

Kako albicija podnosi orezivanje ?

15patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:54

Fatka

počasni član
počasni član
Za orezivanje ne znam, to trebam procitati na forumu, a znam da se treba orezivati donje grane.Zuta to je ona sto su cvjetovi kako loptice.Drugu ne znam da ima, samo nisam sigurna da zuta mimoza moze kod nas zbog niskih temperatura.

16patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:56

kelta

počasni član
počasni član
Ja ju imam Fatka, ovo ljeto je i cvjetala...naime, mala je i neugledna, i stoji mi u posudi pored drvceta limuna ...unijecu ju u kucu zimus...sve sa limunom, pa ako pozivi do proljeca, znacu nesto vise

17patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 20:58

Fatka

počasni član
počasni član
Kako si dosla do sadnice?

18patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 21:02

kelta

počasni član
počasni član
Mama ju nabavila...ustvari, ona je ta koja se mnogo vise razumije u cvijece...i posto ga ima previse, zimi ga drzi u kancelariji, zbog toplote i svjetlosti , a na proljece donosi kuci, i ja ga odrzavam...
Mislim, ja imam veliki prostor, moj dnevni boravak je ogroman, ali imam i mnogo cvijeca...uglavnom drvca, koja ga ispune citavog...pa dio mora na posao da prezimi Smile

19patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 21:04

Fatka

počasni član
počasni član
Blago tebi, bas si sretna.I ja sam veliki ljubitelj cvijeca, drveca, grmova voca ma svega. bom

20patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 21:13

kelta

počasni član
počasni član
Naravno, svi na ovom forumu smo ljubitelji toga Smile

21patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 14 2007, 21:24

boki_bl

moderator
moderator
Fatka ::Blago tebi, bas si sretna.I ja sam veliki ljubitelj cvijeca, drveca, grmova voca ma svega. bom

kelta ::Naravno, svi na ovom forumu smo ljubitelji toga Smile

Podrzavam ! Cool

22patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Čet Sep 20 2007, 17:07

Fatka

počasni član
počasni član
Vlasta, sada reci kolika ti je albicija sto si je donijela sa mora i gdje je drzis?Ja sama svoju odhranila iz sjemena:Dvije godine sam je držala u kući preko zime na hladnom i svijetlom mjestu što i tebi preporučujem.Kada drvce ojača i odrveni tada je treba prebaciti na stalno mjesto u bašti.Da napomenem , opet za svaki slučaj će trebati malo zaštitiiti ako bude jaka zima.Sada ne znam ni kakva će biti zima kada se klima promjenila.Udariš dva količica malo obložiš slamom i odozgo na vučeš vreću ,a li sada je drži u kući za svaki slučaj.Kada dodješ dobićeš i od mene malu albiciju, ja sam sijala, ali moja se zove Albizija Lophanta, znači da joj je cvijet drugačiji u obliku je četke pa je neko zove i četkovac.

23patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Čet Sep 20 2007, 21:21

Mila1

počasni član
počasni član
Lophanta je predivna.

24patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 21 2007, 06:10

Fatka

počasni član
počasni član
Ja mislim da to ima kod tebe i ja sma dobila sjeme sa mora.

25patuljak Re: ALBICIA - Julibrissin ( Silktree mimosa ) taj Pet Sep 21 2007, 13:43

Mila1

počasni član
počasni član
Nisam nikad vidjela uzivo (izgleda da je bijela?) a kod mene ima roza u novije vrijeme dok su se zute odavna sadile po javnim povrsinama. e sadf ove zute mi zovemo Japanska mimoza kao i roza mada mi se cini da se tu radi o necem drugom. (naci cu sliku da ne nagadjamo)

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 4]

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu