Zadnje teme
» Prodajem sadnice: Paulovnije (Elongat), kupine (Loh Nes), ma
Čet Avg 03 2017, 20:03 od benson

» Sadnice kupine i maline
Uto Mar 14 2017, 01:17 od benson

» Posjeta forumu
Pon Mar 13 2017, 11:01 od tanica

» Lozni kalemovi u ponudi stone i vinske sorte grožđa
Čet Feb 23 2017, 00:20 od benson

» Kako da postavim fotografiju na forumu
Pet Maj 15 2015, 18:59 od tanica

» Naziv biljaka
Čet Maj 07 2015, 06:32 od tanica

» Dragim cvjetojubcima
Sre Mar 18 2015, 18:30 od Dina

» čuvarkuća - sempervivum
Pet Jul 11 2014, 20:03 od maximilijan

» jestivo cvijece
Sub Mar 22 2014, 16:18 od kelta

Socijalna tabla
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Koja biljka ima najveći cvet na svetu?

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1patuljak Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 19 2007, 18:30

kelta

počasni član
počasni član
Pod drvećem u močvarnim predelima Malajskog poluostrva raste biljka raflezija koja ima najveći cvet na svetu. Raflezija živi u zajednici sa isto tako džinovkom amorfafalom. Ova dva tropska cveta su ogromna jako neprijatnog mirisa. Najčešće su crveni, žuti ili ljubičasti. Raflezija je teška 8 do 14 kilograma sa cvetovima 1,5 metara u prečniku. Živi parazitski na korenu drveća. To je biljka bez lista.
Amorfafala, naprotiv, procveta pre nego što se pojave njeni ogromni, veoma lepi listovi. Njen cvet tuče sve rekorde u visini, jer sradišnim kapastim delom dostigne i više od dva metra.

2patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 19 2007, 18:58

boki_bl

moderator
moderator
Kelta svaka cast !!! Ovo je veoma korisna informacija podrzavam otvaranje ove teme ...
Ne bi bilo lose da nastavimo sa diskusijom u smislu da malo razmijenimo koju korisnu informaciju i o tome koji je najveci cvijet biljke koja moze i u nasim uslovima klime da se uzgaja !

3patuljak amorphophallus titanium taj Sre Sep 19 2007, 19:33

kelta

počasni član
počasni član
Evo jos jednog....

4patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 19 2007, 19:39

kelta

počasni član
počasni član

5patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 19 2007, 19:41

kelta

počasni član
počasni član
spring

Poslednji izmenio kelta dana Sub Jun 21 2008, 12:31, izmenjeno ukupno 1 puta

6patuljak GAILARDIA ARISTATA taj Sre Sep 19 2007, 19:57

kelta

počasni član
počasni član
Narode, hajde pisite nesto o najvecem cvijecu, ako znate...moj engleski nije bas toliko dobar da mogu da prevodim terminologiju ( tesko da bi i ince mogla korektno da pretvorim u cm )
A zgodno je , priznajte Smile
Ovaj npr ima 4 inca...lol

7patuljak "HEATHER QUEEN" ili AGASTACHE CANA taj Sre Sep 19 2007, 20:01

kelta

počasni član
počasni član

8patuljak Buddleia davidii Adonis Blue taj Sre Sep 19 2007, 20:04

kelta

počasni član
počasni član
A za ovaj kazu da je treci po velicini....

9patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 19 2007, 20:54

boki_bl

moderator
moderator
kelta ::Ovaj npr ima 4 inca...lol

1 " (inch) - 2,54cm

Sto znaci 4" - 10,5 cm Smile

10patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 19 2007, 21:01

kelta

počasni član
počasni član
Dabome Smile

11patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Uto Sep 25 2007, 19:01

Fatka

počasni član
počasni član
Ja imam onaj veliki cvijet što si ga okačila slika dva.cvjtati će tek za 6 godina. MOzete misliti koliko moram da čekam da bi vidjela cvijet.Lukovica treba da bude teska oko 2kg.

12patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Sep 26 2007, 11:24

vlasta

moderator
moderator
joj fatka sta da kazem po stoti put....legendoooo

13patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 13:50

djeka

počasni član
počasni član
Eh Fatka i ja ti se pridruzujem u cekanj...... cveta. Moja lukovica ima jedva 100 grama Laughing

14patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 14:53

Fatka

počasni član
počasni član
Ihi pa ti si djeko super sigurno ima dvije ili tri godine?? Moja je manja, ali kod mene se jos zeleni lisce, nece da ide na mirovanje. Ona mi je kasno i krenula i pred kraj ljeta izraslo stabalce.Ja sam prestala za zalivanjem, ali drzim je jos u toploj i svijetloj prostoriji.kazi mi djeko da li sam to pravilno uradila ili treba nesto drugo.

15patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 15:00

djeka

počasni član
počasni član
Polako joj smanjuj zalivanje, dok ima listove ona i hrani lukovicu zato nemoj da ih na silu kidas. Pusti da sami svenu. Moja dosta rano krenula i pre mesec dana je samo obesila lstove i svenula. Povadila sam lukovice iz zemlje (bar to da mi ne zauzima mesta) i lukovice uvila u papir i spakovala u kartonsku kutiju pa u podrum.

16patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 15:14

Mila1

počasni član
počasni član
Da li bi ja mogla jednu takvu lukovicu staviti direktno u vrt i da tamo stoji po citavu g. bez vadjenja?
-moje biljke su sve na tom principu

17patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 16:06

djeka

počasni član
počasni član
Pa mozda bi i mogla biti lukovica u bast jedino je problem sto se ona sadi pocetkom marta, a tada je dosta hladno za nju i morala bi je u jesen izvaditi jer bi se smrzla cvet5

18patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 16:18

Fatka

počasni član
počasni član
Ne kidam djeko nista ne diram, evo sada primjetim da su listovi posli da zute i suse se.E sada me isnteresuje kada se osuse listovi sta cu sa onim zilama(korijenom) da li trebam cekati i oni da se osuse.

19patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 16:21

Fatka

počasni član
počasni član
Mila1 mislim da je ova lukovica osjetljiva bar mi je tako Mary jo rekla.

20patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 17:51

Mila1

počasni član
počasni član
ja cu je dobiti ali jos ne znam tocno koje joj je ime. Mogla bi je staviti u neku plasticnu posudu pa zabosti,zatrpati medju cvijece a onda zimi otrpati i unjeti,mada stvarno nemam prostora za tako nesto.

21patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Sre Nov 14 2007, 18:07

Fatka

počasni član
počasni član
Mila, ona bude ljeti u saksiji, u jesen se lukovica vadi i stavi na suho mjesto, mozes naci mjesto za jednu lukovicu da prezimi.Ne vjerujem da voli biti u drustvu sa nekim da joj se zile spletu.Ne znma nema vremena da trazim tamo na forumu.

22patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Čet Nov 22 2007, 20:27

Mila1

počasni član
počasni član
dOBILA SAM LUKOVICU KOJA IZGLEDA KAO GLJIVA,IMA NEKO UDUBLJENJE I NE ZNAM S KOJE STRANE DA JE POSADIM ups sorry za velika slova.

23patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Čet Nov 22 2007, 21:38

Fatka

počasni član
počasni član
Neces jos saditi, stavi u neki papir, novinu i ostavi na hladnije i mracno mjesto.i

24patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Pet Nov 23 2007, 07:10

Mila1

počasni član
počasni član
ok, ali za ubuduce mi reci kako se okrece ta lukovica,
pozdrav

25patuljak Re: Koja biljka ima najveći cvet na svetu? taj Pet Nov 23 2007, 10:56

Fatka

počasni član
počasni član
Nesto se ne mogu sjetiti ali vidi ima gore malo udubljenje taj dio bi trebao ici gore posto na njemu ce se pojaviti listovi.

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu